Leczenie odleżyn

Leczenie odleżyn – SALUS Senior zaprasza – Komarowo obok Szczecina – woj. zachodniopomorskie

Nasz prywatny dom opieki pod Szczecinem prowadzi leczenie trudno gojących się odleżyn (IV st. oraz takich, które doprowadzają do lizy kości krzyżowej), u osób przewlekle chorych, po udarach, z nowotworami itd. Leczenie, poza zaopatrzeniem samej rany, polega na odpowiednim żywieniu chorych. Współpracujemy na stałe z dwoma poradniami żywieniowymi. Zapewniamy też ewentualną pomoc w organizacji założenia dostępu dożołądkowego (np. typu PEG), gdyż ściśle współpracujemy z oddziałem chirurgicznym i pracownią endoskopową Szpitalnego Centrum Medycznego w Goleniowie.

Powierz leczenie odleżyn doświadczonym specjalistom z Zachodniopomorskiego

Występujące w ponad 90 procentach przypadków niedobory białkowe są uzupełniane do poziomów prawidłowych – wówczas następuje główny etap kuracji. Leczenie żywieniowe ustalane jest na bieżąco z lekarzem i pielęgniarką. W większości przypadków stosujemy system podciśnieniowy, czyli terapię VAC (obecnie współpracujemy z firmą Aspironix), leczenie opatrunkami specjalistycznymi, rurowe materace przeciwodleżynowe (standard oddziałów intensywnej opieki medycznej OIOM) oraz schemat zmiany pozycji indywidualny dla każdego Pacjenta.

Leczenie odleżyn to nasza specjalność, jednak stawiamy na rozwój

W najbliższej przyszłości chcemy wprowadzić również larwoterapię. Odsetek wyleczeń jest bardzo wysoki. Opłata za tego typu leczenie ustalana jest zawsze indywidualnie z rodziną – po zapoznaniu się z chorym, stanem jego zdrowia i samą raną odleżynową. Kwalifikacja do leczenia w naszym ośrodku prowadzona jest podczas konsultacji chorego w jego domu lub w szpitalu, w którym przebywa (termin konsultacji do ustalenia indywidualnie z lekarzem prowadzącym).